با ویژگی Photo Maps در اینستاگرام خداحافظی کنید

رایورز - نقشه عکس‌ها، یکی از ویژگی‌های اینستاگرام است که با استفاده از آن، از ماجراجویی‌های خود در سرتاسر جهان تعریف و تمجید می‌کنید، اما اینستاگرام به تازگی اعلام کرده که این ویژگی را از بین خواهد برد.

به گزارش رایورز به نقل از پی‌سی‌مگ، برنامه به‌اشتراک‌گذاری عکس و ویدیو و فرزند فیس‌بوک، روز سه‌شنبه خبر مربوط به حذف ویژگی نقشه عکس‌ها را تأیید کرد. البته اگر به نیمه پر لیوان نگاه کنیم، باید بگوییم که کاربران تقریباً هرگز استفاده زیادی هم از این ویژگی نمی‌کردند.

اینستاگرام در اطلاعیه خود گفته است: «ویژگی photo map موارد استفاده چندانی نداشت و بنابراین ما تصمیم گرفتیم آن را حذف کنیم و روی دیگر اولویت‌های خود متمرکز باشیم.»

البته اینستاگرام به کاربران اطمینان خاطر داده است که تغییرات در ویژگی نقشه عکس‌ها، روی برچسب‌های مکانی در پست‌های دیگر، هیچ تأثیری نخواهد گذاشت و آنها هنوز هم قادر خواهند بود با کلیک روی برچسب‌های مکانی، نقشه‌ای را ببینند که نشان می‌دهد عکس یا ویدیو کجا گرفته شده است.

اما اکنون، هنگامی که از پروفایل کسی بازدید می‌کنید، دیگر هیچ برگه‌ (tab) برای دیدن عکس‌های برچسب‌دار آنها روی نقشه وجود نخواهد داشت.

همچنین، ویژگی نقشه عکس روی پروفایل خود کاربران هم ناپدید خواهد شد. گفتنی است اینستاگرام برای نخستین بار ویژگی نقشه عکس‌ها را در ماه اوت ۲۰۱۲ به مجموعه خود افزود.

این ویژگی اصولاً به‌عنوان یک آلبوم جغرافیایی عمل می‌کرد که نشان می‌داد هر عکس در کجا گرفته شده است. اما این ویژگی هرگز آن‌طور که باید و شاید، با استقبال روبه‌رو نشد.

در این میان، گفته می‌شود اینستاگرام بیکار ننشسته و سخت سرگرم کار روی ویژگی جدید Snapchat Stories است تا اطمینان حاصل کند که این ویژگی راه خود را به سوی موفقیت باز خواهد کرد.

اینستاگرام در این جبهه به‌تازگی بخش Explore را بازگردانی کرده تا داستان‌ها (Stories) پیشنهادی از حساب‌های کاربری که فکر می‌کند شما می‌پسندید (همان‌هایی را که فالو می‌کنید و نیز موضوعاتی که معمولاً آنها را مرور می‌کنید)، به شما ارائه کند.

شرکت مهندسی شبکه و اطلاع رسانی رایورز

آدرس : تهران خیابان سهروردی شمالی - خیابان هویزه

خیابان سهند - کوچه متحیری - ساختمان 45- واحد ٦

کدپستی : 36817-١٥٥٩9

تلفن : ۸۸۵48737 - ۸۸۵48738

فکس: ۸۸۵46899

ایمیل: این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

ساعات کاری : شنبه تا چهارشنبه

از ساعت ٨:٣۰ الی ١٧:٣۰