تعویق پروژه سخت‌افزاری Ara توسط گوگل

رایورز - در سال ۲۰۱۳، بخش موتورلا در گوگل اعلام کرد که ساخت یک گوشی هوشمند با مفهوم ماژولار را درنظر دارد، اما از آن زمان تاکنون، این پروژه پیشرفت چندانی نداشته است.

به گزارش رایورز به نقل از پی‌سی‌مگ، با اینکه گوگل دیگر روی پروژه سخت‌افزاری آرا (Ara) کار نمی‌کند؛ اما اگر شرکت دیگری بخواهد از پروانه این محصول برخوردار شود، این گوشی هوشمند ماژولار خواهد به زندگی و تکامل خود ادامه دهد.

 

در اوایل معرفی این پروژه، مخاطبان علاقه‌مند با تصور اینکه یک گوشی با قطعات انتخابی خواهند داشت، بسیار خوشحال شدند. «دوربین لازم نداری ولی در عوض یک باتری دیگری می‌خواهی؟ بسیار خب، انتخاب کن.»

«برای سفر در پیش رو، یک بلندگوی بزرگ نیاز داری؟ خیلی ساده است؛ انتخابش کن.» این محصول دست‌کم ایده خوبی بود. اما بنابر گزارش اخیر از رویترز، گوگل پروژه آرا را معوق گذاشته است.

منابع آگاه مدعی هستند که این شرکت در پی «به‌روزرسانی» بسیاری از پروژه‌های سخت‌افزاری کنونی خود است. البته این اخبار بدان معنا نیست که پروژه آرا از بین رفته است.

با اینکه گوگل شاید دیگر به توسعه این گوشی علاقه‌ای نداشته باشد، اما می‌تواند امتیاز آن را به شرکت‌های علاقه‌مند دیگری واگذار نماید. گفتنی است تأخیر در انجام این پروژه، تنها یکی از موارد موجود در نقایص آرا است.

در ابتدا وعده داده شده بود که این گوشی در سال ۲۰۱۵ به بازار عرضه شود، اما بعداً به ۲۰۱۶ حواله داده شد و پس از آن هم وعده سال ۲۰۱۷ داده شد.

شرکت مهندسی شبکه و اطلاع رسانی رایورز

آدرس : تهران خیابان سهروردی شمالی - خیابان هویزه

خیابان سهند - کوچه متحیری - ساختمان 45- واحد ٦

کدپستی : 36817-١٥٥٩9

تلفن : ۸۸۵48737 - ۸۸۵48738

فکس: ۸۸۵46899

ایمیل: این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

ساعات کاری : شنبه تا چهارشنبه

از ساعت ٨:٣۰ الی ١٧:٣۰