خدمــــات

  در هر نوع پروژه‌ای مشاوره نقش مهمی در سرعت و کیفیت روند اجرای پروژه دارد و موجب رسیدن به خواستگاه پروژه با بهترین کارایی و مناسب‌ترین قیمت می‌شود. شرکت مهندسی شبکه رایورز با داشتن مشاوران مجرب در زمینه خدمات شبکه ابتدا به بازدید رایگان محل و بررسی امکانات و قابلیت‌های محل انجام پروژه پرداخته و با در نظر گرفتن درخواست و نیاز مشتری با توجه به امکانات و محدودیت‌ها، اطلاعات خود را برای انجام مراحل طراحی شبکه در اختیار گروه طراح قرار می دهد.

همچنین رایورز در بخش مشاوره با بهره‌گیری از دانش مشاوران مجرب خود آماده ارائه خدمات مشاوره جهت انجام پروژه‌ها می‌باشد.

 خدمات مشاوره شبکه:

·         مشاوره در طراحی و پیاده سازی شبکه‌های فیبر نوری

·         مشاوره در طراحی و پیاده سازی شبکه‌های Wireless, Wan, Lan

·         مشاوره در تهیه سند راهبری فناوری اطلاعات و ارتباطات

·         مشاوره در طراحی استراتژی پشتیبان‌گیری و برگرداندن اطلاعات

·         مشاوره در نصب راه اندازی آنتی ویروس‌های تحت شبکه

·         مشاوره در بازسازی شبکه‌های  Wireless, Wan, Lan

·         مشاوره در خرید تجهیزات تخصصی شبکه

  طی سال‌های گذشته با توسعه‌ی روز افزون فناوری اطلاعات، این صنعت در ابعاد وسیع و اشکال مختلف در زندگی انسان حضور یافته و امکانات مفید و بسیار این صنعت نیازهای جدیدی را پیش روی کاربران قرار داده است. یکی از مهمترین عوامل توسعه‌ی این صنعت ظهور و گسترش شبکه‌های کامپیوتری است.

همان‌طور که شبکه‌ها شریان حیاتی کلیه‌ی سیستم‌های پردازش اطلاعات را تشکیل می‌دهند، در عین حال پیاده‌سازی آن‌ها مستلزم زیر ساخت‌های مناسب و کارآمدی است.

خدمات شرکت مهندسی شبکه رایورز در زمینه‌ی راه اندازی انواع شبکه‌های کامپیوتری،کلیه‌ی مراحل پروژه، شامل امکان سنجی و ارائه‌ی طرح تا اجرا و نظارت بر اجرای بخش‌های مختلف شبکه را شامل می‌شود و بهینه سازی پروژه‌های درحال اجرا یا اجرا شده را نیز در بر می گیرد.

دانش وسیع و تخصصی کارشناسان رایورز ، مشتریان را حتی قبل از تصمیم گیری در مورد نیازشان یاری می دهد. ارائه‌ی مشاوره‌ صادقانه و تخصصی خدمتی است که کارفرما را در تمامی مراحل هدایت می‌کند.

واحد پروژه‌های رایورز  با بهره گیری از کادر فنی متخصص و با دانش فنی آکادمیک و تجربه‌های کسب شده طی اجرای پروژه‌های متعدد، قادر به طراحی و راه‌اندازی شبکه‌های بزرگ با استانداردهای معتبر است.

راه اندازی شبکه یا ارتقای بستر ارتباطی

·         طراحی و راه‌اندازی Data Center

·         مانیتورینگ هوشمند Data Center

·         تامین یا ارتقای سرور

·         مانیتورینگ و کنترل شبکه

·         ایجاد و بالابردن امنیت شبکه

·         VoIP یا سیستم‌های تلفن تحت شبکه                             

·         لینک‌های ارتباطی داخلی و خارجی

·         برقراری ارتباط بین دفاتر و شعب روی بستر اینترانت و اینترنت

خدمات پسیو شبکه

·         طراحی کامل پروژه شامل نقشه ترانک و کابل کشی طبقات، وضعیت قرارگیری نودها

·         طراحی و اجرای شبکه‌های ساختار یافته LAN و WAN

·         طراحی و اجرای فیبرنوری و شبکه‌های مخابراتی

·         اجرای فیوژن و مفصل بندی فیبرنوری

·         تست انواع شبکه‌های کامپیوتری و مخابراتی OTDR و FLUKE

·         کابل کشی‌ها شامل: کابل برق، کابل‌های شبکه (Cat5,Cat6,Cat7) با استانداردهای EIA/TIA 568.B   و ISO/IEC 11801

·         اجرای ترانکینگ و داکت کشی با رعایت ظرافت، دقت و استانداردهای لازم

راه اندازی شبکه‌های بی سیم

·         امکان سنجی برای برقراری لینک‌های ارتباطی بین نقاط

·         راه‌اندازی و اجرای شبکه‌های Wireless و Point to Point

·         ارائه‌ی نقشه از بستر شبکه‌های بی‌سیم

·         اجرای انواع دکل‌های مهاری و خود ایستا

·         اجرای سیستم ارتینگ (اتصال به زمین) جهت دکل‌های مهاری و Data Center

نظارت بر عملکرد تجهیزات و فناوری‌های اطلاعاتی و ارتباطی با گذر زمان به تدریج تبدیل به یکی از مشکلات پر چالش سازمان‌ها شده است. با روند رو به رشد این فناوری‌ها نگرش جامع‌تر نسبت به واحدهای فناوری اطلاعات از طرف مدیران ارشد سازمان‌ها بیشتر شده و عملکرد، نظارت و فعالیت این واحدها را بسیار گسترده‌تر و پیچیده‌تر کرده است.

در این شرایط اهمیت امنیت اطلاعات سازمان‌ها و به‌کار گیری سیستم‌عامل‌ها و نرم‌افزارهای کاربردی معتبر در محیط کار صد چندان می‌شود که می‌بایست  در محصولات انتخاب شده عواملی همچون ” سطوح دسترسی، صحت اطلاعات و محرمانه بودن”، کاملاً رعایت شده و قابل اطمینان باشد.

برهمین اساس رایورز سیستم‌عامل‌ها و مجموعه  نرم‌افزارهای شرکت‌های معتبر را به شما توصیه کرده و درخصوص پیش‌برد اهداف پروژه‌های سازمان‌ها از محصولات این شرکت‌ها در بخش نرم‌افزاری شبکه استفاده می‌کند.

 

برخی از خدمات نرم‌افزاری شبکه

·         نصب و پیکربندی سیستم‌عامل‌های Unix و Microsoft

·         نصب و پیکربندی سیستم‌های مانیتورینگ اتاق سرور

·         نصب و مدیریت Child Domain ، Domain و Additional Domain

·         نصب تمامی  سرویس‌های WSUS , VPN , DNS , DHCP , NAT ) Windows Server )

·         نصب و راه‌اندازی سیستم‌های پشتیبان‌گیری خودکار از  File Server

·         نصب سرورهای Exchange – MDaemon) Mail) و پهنای باند  TMG

·         پیکربندی سوییچ و روترهای CISCO

·         نصب و پیکربندی Firewall و UTM

·         مجازی‌سازی سرورها ESXi – VMware و Microsoft Hyper-V

·         ارائه راه‌کار‌های High Availability  و Distributed Resource Scheduling

طراحی و اجرای شبکههای فیبرنوری

  فیبرنوری یکی از محیط‌های انتقال داده با سرعت بالا است، علیرغم محدودیت فاصله در شبکه‌های کابل مسی برای فواصل طولانی می‌توان از بستر فیبرنوری استفاده کرد که رشته‌ای از تارهای شیشه ای است. با توجه به مزايا و ضرورت استفاده از فیبرنوری شرکت مهندسی شبکه رایورز آمادگي خود را جهت همكاري در زمينه فروش تجهیزات فیبرنوری و پسیو (انواع پیگتیل، پچکورد، پچ پنل و …) و ارائه خدمات مشاوره، طراحی، نصب و پیاده سازی شبکه‌های مبتنی بر فیبرنوری برای سازمانها و شرکتها و صنایع اعلام می‌کند.

برای اجرای پروژه‌های فیبرنوری روش‌های استاندارد و تجهیزات خاصی مورد نیاز است که استفاده از این تجهیزات و رعایت استانداردهای فوق، در رسیدن به نتیجه مطلوب، بسیار حائز اهمیت است.

استانداردهای اجرای پروژههای فیبرنوری:

  در اجرای پروژه‌های فیبرنوری رعایت استاندارد‌های بین المللی و خاص هر منطقه بسیار با اهمیت و حساس است و در صورت عدم رعایت این استاندارد‌ها و روش‌های مورد تایید در صنعت  IT  نتیجه مطلوب حاصل نخواهد شد.

طراحی و اجرای پروژه‌های فیبرنوری شامل مراحل زیر است:

·         بستر سازی خارجی

·         کابلکشی فیبرنوری

·         بستر سازی داخلی

·         نصب و راه‌اندازی تجهیزات  Active

  در این زمینه شرکت مهندسی شبکه رایورز طبق استاندارد‌های موجود و تایید شده و با استفاده از پیشرفته‌ترین تجهیزات، با بهره‌گیری از روش‌های نوین، اقدام به اجرای پروژه‌های فیبرنوری می‌کند. این مراحل شامل حفاری ، بستر سازی خارجی و داخلی، نصب و راه‌اندازی تجهیزات Active است.

همچنین پس از اجرای کلیه مراحل فوق، رایورز با استفاده از تجهیزات روز دنیا و بهره مندی از تیم مجرب، قادر به اجرای پروژه‌های فیوژن و تست OTDR فیبرنوری است.

  نیاز به راه‌کارهای حفاظتی و نظارتی یکی از مهم‌ترین دغدغه‌های همیشگی کلیه‌ی ارگان‌ها بوده است. دست‌ اندرکاران حفاظت و نظارت همواره در تلاش بوده‌اند تا ضریب خطای خود را جهت بالا بردن امنیت در تمامی سطوح به پایین ترین حد امکان برسانند. نیاز به صنعت نظارت امنیتی را با تمام گستردگی و اهمیت می توان به علت‌های زیر تقسیم کرد:

 

·         پیشگیری از حوادث

·         افزایش راندمان کاری نیرو‌های انسانی

·         تسهیل در امور بازرسی به صورت جامع

·         کاهش هزینه‌ها به وسیله‌ی یکپارچه کردن سیستم‌ها

 

با اختراع دوربین‌های مداربسته در مدیریت سیستم‌های حفاظتی تحول بزرگی صورت گرفت. علت‌های فوق و نیاز به استفاده از راه‌کارهای نظارتی و حفاظتی در‌ کلیه‌ی لایه‌های اصناف و ارگان‌های شهری و صنعتی از یک کارخانه‌ی تولیدی بزرگ و پالایشگاه‌های نفت و صنعت نظامی گرفته تا فروشگاه‌های کوچک، شرکت‌های بسیاری را در جهان بر آن داشت تا تولید انواع دوربین‌های مداربسته در اشکال مختلف و کاربری‌های مجزا را آغاز کنند. با تولید دوربین‌های تحت شبکه راه‌کارهای نوینی در این صنعت کاربردی به وجود آمد. مزایای استفاده از دوربین‌های تحت شبکه بسیاری از سازمان‌ها را ملزم به استفاده از این سیستم به جای سیستم‌های قبلی کرده است. در ادامه به مواردی از مزایای استفاده از دوربین‌های تحت شبکه اشاره می‌شود.

 

·         بهره‌مندي از تصوير ديجيتال به صورت مستقيم

·         امکان نصب دوربین به صورت Wireless

·         استفاده از کابل شبکه به جاي کابل کواکسيال

·         امکان ضبط ديجيتال

·         عدم نیاز به کابل برق

·         عدم نياز به کارت‌هاي DVR

 

انتقال تصویر

امروزه بحث انتقال تصویر دوربین‌های مداربسته در مجموعه‌ی سیستم‌های نظارت تصویری از هر کجای دنیا بر روی محل مورد نظر از قبیل مجتمع‌های مسکونی، تجاری، کارخانه‌ها و سایر محیط‌ها اهمیت بسیاری دارد.

از این رو کارشناسان فنی رایورز با انتخاب تجهیزات و بستر ارتباطی مناسب خدمات انتقال تصاویر را بر روی کامپیترهای شخصی و تلفن‌های هوشمند مشتریان فراهم می‌کنند.

   هدف از ايجاد اين بخش در شرکت مهندسی شبکه رایورز ارائه‌ی خدمات فني و تعمیرات تخصصي در زمينه‌ی عيب‌يابي و تعمير تجهيزات شبكه، سيستم‌هاي مخابراتي و سیستم‌های نظارت امنیتی است كه باعث مي‌شود همكاران و مشتريان امكان استفاده‌ی دوباره از محصولاتي كه با مشكلات فني روبرو شده‌ را داشته باشند. همچنين رایورز با اين توان تخصصي، سرويس و خدمات ويژه‌اي را در مورد تعمير تجهيزات خود بعد از زمان گارانتي به مشتريان خود ارائه مي‌کند كه اين موضوع، دلیل تمايز خدمات رایورز در بازار IT كشور می‌باشد.

·         تعمير انواع اکسس‌سرور، سوییچ و روتر‌های Tellabs و CISCO

·         تعمیر انواع سرورهای intel , HP , Super Micro و ASUS

·         تعمیر انواع دستگاه‌های ذخیره سازی اطلاعات SAN , NAS و DAS

·         تعمیر انواع Power Switching و UPS صنعتی

درباره شرکت شبکه رایورز